Я ознайомився із Політикою конфіденційності та даю свою згоду на обробку моїх персональних даних.

Політика конфіденційності
Всеукраїнський портал національного усиновлення
«Сирітству — ні!»
Rozvitok Rozvitok
Гаряча лінія
0-800-50-90-01



Форум з усиновлення та сімейних форм виховання

Страницы: 1
RSS
Чи мае право, одинока мама взяти в свою сім"ю дитину?
 
Добрий день! Хочу спитати, а чи мое право на опіку мама одинока?
У мене своіх трое дітей, і я хочу взяти дитину ще в свою родину?
Буду вдячна за відповідь!
 
Цитата
nataliapiskun написав:
Добрий день! Хочу спитати, а чи мое право на опіку мама одинока?
У мене своіх трое дітей, і я хочу взяти дитину ще в свою родину?
Буду вдячна за відповідь!
Да. Так же как и одинокий папа. Нет никаких ограничений по этому статусу.
 
Цитата
nataliapiskun написав:
Добрий день! Хочу спитати, а чи мое право на опіку мама одинока?
У мене своіх трое дітей, і я хочу взяти дитину ще в свою родину?
Буду вдячна за відповідь!
Доброго вечора, Наталіє!

Згідно з українським законодавством, особа, що не перебуває у шлюбі, має право встановити опіку/піклування над дитиною.

Питання встановлення опіки над неповнолітніми регулює Постанова КМУ від 24 вересня 2008 року №866. Ось посилання на неї:
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-%D0%BF/page

Почитайте, будь ласка. Якщо виникнуть питання, готова відповісти.

У п. 40 Ви знайдете перелік документів, необхідний для отримання статусу кандидата в опікуни.

40. Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання:

заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями);

довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;

документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);

довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і рекомендацію центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення кандидатів до єдиного банку даних;

копію паспорта;

висновок про стан здоров'я заявника, складений за формою згідно з додатком 5;

довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;

довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника;

{Абзац десятий пункту 40 в редакції Постанови КМ № 1017 від 03.11.2010; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 437 від 13.07.2016}

письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування, утворити прийомну сім'ю або на власній житловій площі - дитячий будинок сімейного типу, засвідчену нотаріально або написану власноручно в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, підпису посадової особи та дати.

Строк дії документів, зазначених у цьому пункті, становить дванадцять місяців з дати видачі.

Крім того, необхідно буде пройти курси для опікунів.

Знайомство з дитиною можливе тільки після того, як ви отримаєте статус кандидата в опікуни. Тоді можна звернутися в службу у справах дітей (контакти в анкетах), спеціалісти випишуть направлення й поїдете знайомитися. Інформація, яка є в анкетах, максимально дозволена законодавством України для розголошення на загал, деталі – тільки кандидатам.

Щасти Вам!
 
Я интерисовалась в наших органах, то мне сказали , что справка о доходах должна быть....ох на какую сумму, так как у меня трое деток на каждого должен быть как минимум прожиточный минимум(
какой минимум если госудавство платит копейки?
значит - не реально да?
 
Цитата
nataliapiskun написав:
Я интерисовалась в наших органах, то мне сказали , что справка о доходах должна быть....ох на какую сумму, так как у меня трое деток на каждого должен быть как минимум прожиточный минимум(
какой минимум если госудавство платит копейки?
значит - не реально да
Цитата
nataliapiskun написав:
Я интерисовалась в наших органах, то мне сказали , что справка о доходах должна быть....ох на какую сумму, так как у меня трое деток на каждого должен быть как минимум прожиточный минимум(
какой минимум если госудавство платит копейки?
значит - не реально да?
Вы же спрашивали может ли одинокая мама усыновить или взять под опеку. Ответ - да. Естественно, у вас должен быть хотя бы прожиточный минимум на всех имеющихся членов семьи (при опеке) или на всех имеющихся + новый ребенок (при усыновлении).
1853 грн. на взрослого.
1626 грн. на ребенка до 6 лет.
2027 грн.Не пойму как же иначе? Чем вы будете кормить детей, если нет и этого минимума? Как содержать еще и приемного ребенка?
А кроме прожиточного минимума должна быть в порядке и справка о состоянии здоровья. И должно быть жилье (не обязательно в собственности). И постоянное место работы. И справка о несудимости.
Ваш вопрос был только про одинокую маму.
Страницы: 1
Читають тему (гостей: 2)